Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Moje začátky v chovu Moravských modrých králíků


Samička z mého prvního vrhu:

 

S chovem Moravských modrých králíků jsem začal na jaře roku 2016. První moji chovný králici byly od M.Bureše z Žebráků u Berouna. Přivezl jsem si 2 samce a 3 samice (2:3). Dne 27.11.2016 jsem jel k manželům Kvapilovým do Borotína pro chovného samce. Měl jsem tak možnost za ten rok poznat a vidět dva kvalitní chovy tohoto plemene a to jak u pana Bureše, tak u manželů Kvapilových. 

Od začátku chovu mě provázeli problémy s připuštěním samic. Bádal jsem kde může být problém zda v králíkách či ve mě. No nakonec se ukázalo, že ve mě, jelikož samice ani samci neměli pro připouštění tu správnou kondici (váhu). To my došlo až po návštěvě u manželů Kvapilových kde jsem viděl králíky 2x větší než byly ty moji frown Paní Kvapilová mi vysvětlila jak se takový králicí mají krmit. Bod č. 1. bylo dostat králíky alespoň na 5,5 kg, což by měla být min. váha dospělého Mm. A povedlo se.... Přišel březen a já slavil úspěch, protože se mi okotila první samice.. Druhá samice se okotila v dubnu a třetí v květnu. V létě jsem tu měl 15.králíčat.

Pochopil jsem tak jednu důležitou věc. Krmení v chovu králíků je velice důležité. A správné krmení ještě důležitější. Myslím si, že každý začínající chovatel v tom může udělat chybu, ale je důležité na tu chybu přijít, napravit ji a POUČIT se z ní - pokud není ještě pozdě. Mě se to povedlo...yes 

TOPlist