Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

Moje RK chovám v uzavřeném holubníku v rozměrech 2,5x2,0x1,7m. A mám k dispozici voliéru o rozměrech 2,0x1,8x2,0m. V holubníku mám klasické vybavení (krmítko, napaječku, gritník a sedačky). Pro chovné páry mám uděláno celkem 15. budníků (5. při zemi, nevím zda budu využívat). Rozměr jednoho budníku je 45x50x50 cm. Viz. foto.

V holubníku mám dva výlety. Jeden slouží k vypouštění holubů přímo ven a druhý výlet slouží k propojení holubníku s voliérou. Začátkem seźony mám výlet do voliéry nonstop otevřen a holubi tak mají možnost být i ve volieře. Po odstavení prvních holoubat výlet do voliéry zavřu a voliéra slouží jako oddělení pro výletky. Přes zimu po sezóně voliera slouží jako rozdělovácí oddělení, kdy v holubníku mám holubice a ve voliéře holubi. Ve voliéře mám klasické vybavení a více sedaček + plánuji přidat "oddychový regál pro 32. ks holubů" a jednu "lavičku" 

Rakovnický kotrlák je akrobatický holub, který potřebuje hlavně létání venku, aby mohl provádět své "válení", které se musí od RK vyžadovat.... proto se snažím RK často pouštět ven. Pokud je hezké počasí, tak je mám puštěné od rána do večera venku (nonstop). Večer když jdu krmit automaticky se holubi vrací a zavírám výlet a pouštím zase ráno. Při volných chvilkách sleduji RK při letu a pozoruji jednotlivý holubi, zda váli nebo ne. O válení RK se budu snažit napsat více v samostatné sekci.

 

TOPlist